niedziela, 26 marca

IPhone’y zostaną wyposażone w „teleobiektyw peryskopowy” w 2023 roku wnika z najnowszej notatki badawczej udostępnioną przez szanowanego analityka TF Securities Ming-Chi Kuo.

Kuo nie rozwinął zbytnio tego tematu, ale już wcześniej pojawiło się kilka plotek o pracach Apple nad obiektywem peryskopowym, który pozwoliłby na znaczną poprawę możliwości zoomu optycznego. Kuo wcześniej powiedział, że spodziewał się, że Apple zastosuje obiektyw peryskopowy w modelach iPhone’a z 2022 roku, ale wygląda na to, że teraz wierzy, że stanie się to dopiero w 2023 roku.

W istniejących smartfonach zastosowano już technologię soczewek peryskopowych. Huawei P30 Pro pozwala na 5-krotny zoom optyczny, a iPhone z obiektywem peryskopowym mógłby mieć podobne możliwości. Obecne iPhone’y mają maksymalnie 2,5-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy, ale lepsze możliwości powiększania mogą pozwolić iPhone’om konkurować ze smartfonami, które koncentrują się na funkcji powiększania. Najnowsze smartfony Samsunga mają funkcję 100-krotnego zoomu, której obecne iPhone’y nie mogą dorównać.

Oprócz prognozy dotyczącej technologii soczewek peryskopowych, która pojawi się w 2023 roku, Kuo podzielił się szczegółami na temat iPhone’ów z 2021 i 2022 roku.

Kuo uważa, że w przypadku iPhone’ów z 2021 roku Apple zastosuje nowy czytnik Face ID, który jest wykonany z tworzywa sztucznego zamiast szkła, co jest teraz możliwe dzięki ulepszonym technologiom powlekania. Nie jest jasne, czy przyniesie to korzyści użytkownikom końcowym dla posiadaczy iPhone’a, czy po prostu będzie oznaczać obniżenie kosztów produkcji dla Apple.

Topowe iPhone’y, które pojawią się na rynku w tym roku, będą również wyposażone w ulepszony ultraszerokokątny obiektyw, przy czym Apple zmienił obiektyw z 5-elementowego na 6-elementowy, co według Kuo jest możliwe dzięki „zaletom projektowym i produkcyjnym”.

Kuo powiedział, że ulepszenia tylnego aparatu, które pojawią się w iPhone’ach z 2022 roku, skupią się na teleobiektywach, przy czym Apple zmieni obiektyw 6-elementowy na 7-elementowy dla iPhone’a 14. IPhone’y, które pojawią się w 2022 roku będą miały nową „konstrukcję obiektywu unibody”, którą według Kuo Apple użyje do zmniejszenia rozmiaru modułu przedniego aparatu.

Kuo już wcześniej poinformował, że modele iPhone’a z 2022 roku przejdą z wyświetlacza z wycięciem na wyświetlacz z aparatem punktowym, który już posiadają niektóre smartfony z Androidem. Oczekuje się, że Apple użyje tego projektu w wyższych modelach iPhone’a, które pojawią się w 2022 roku, ale jeśli wydajność produkcji będzie wystarczająco wysoka, wszystkie iPhone’y z 2022 roku mogą korzystać z tego samego wzoru.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx