wtorek, 16 sierpnia

Apple może użyć komponentów wyprodukowanych przez Samsunga do „składanego” teleobiektywu przynajmniej w niektórych modelach iPhone’a wypuszczonych w 2022 roku, co pozwoli na znaczne zwiększenie zoomu optycznego twierdzą źródła cytowane przez koreański portal The Elec.

Raport twierdzi, że spółka zależna Samsung Electro-Mechanics dostarczałaby komponenty, takie jak siłowniki i obiektywy firmie LG, która to z kolei wykorzystywałaby je do produkcji składanego modułu kamery, który finalnie trafiałby do Apple. Posunięcie to miałoby rzekomo uniemożliwić Apple zepsucie relacji z LG i rozwiązać problemy związane z patentami.

O możliwości zastosowania składanego lub „peryskopowego” obiektywu w iPhone’ach 2022 po raz pierwszy wspomniał analityk Ming-Chi Kuo w marcu i od tego czasu pojawiło się kilka plotek. Technologia ta pozwoliłaby na znaczne zwiększenie zoomu optycznego w iPhone’ach wykraczając poza obecne limity 2x i 2,5x odpowiednio dla iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Na przykład smartfon Huawei P40 Pro+ ma obiektyw peryskopowy z nawet 10-krotnym zoomem optycznym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx