wtorek, 27 lutego

Apple jest podobno „poważnie” zaniepokojony wynikami sprzedaży iPhone’a 14 Plus, 6,7-calowego wariantu podstawowego modelu z linii iPhone 14. W rezultacie firma rozważa zmianę strategii swojego asortymentu iPhonów na przyszły rok.

‌iPhone 14‌ Plus to najnowszy model w linii iPhonów, który zastąpił 5,4-calowy model „mini”. ‌iPhone 14‌ Plus ma ten sam wygląd, aparaty i wydajność, co standardowy ‌iPhone 14‌, ale ma większy wyświetlacz i baterię. Zgodnie z postem yeux1122 na Naver, który w przeszłości udostępniał zarówno potwierdzone, jak i te mniej trafione informacje związane z Apple, firma zastanawia się nad sposobem ponownej oceny tego, jak rozdzielić przyszłoroczne modele iPhone 15 Pro i te podstawowe.

Post przedstawia dwie możliwe strategie, które podobno rozważa Apple, z których pierwszą jest dalsze różnicowanie iPhonów pro i non-pro, o czym wcześniej mówił analityk Apple Ming-Chi Kuo. Drugą opcją, jest obniżenie ceny modelu Plus, którego cena zaczyna się od 5899 złotych. Obniżka ceny modelu Plus oznacza, że standardowy iPhone, którego cena zaczyna się od 5199 złotych również mogłaby spaść, chyba że Apple chce zmniejszyć różnicę cenową między tymi dwoma modelami.

W ciągu ostatnich kilku lat Apple kilkakrotnie zmieniał swoją ofertę iPhone’ów. Począwszy od iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, Apple zaczął oferować małe i duże iPhone’y. Następnie rozszerzył swoją linię telefonów i zaoferował cztery modele, dwa standardowe i dwa modele wyższe, z różnymi materiałami, kolorami i funkcjami aparatu. Począwszy od iPhone’a 13 Pro, Apple zaczął oferować te same systemy kamer w 6,1-calowym modelu Pro i 6,7-calowym Pro Max, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy bardziej zaawansowane funkcje aparatu były zarezerwowane tylko dla największego iPhone’a Pro.

Wraz z iPhone’em 14‌ i iPhone’em 14 Pro firma Apple zdecydowała się zaoferować dwa modele standardowe i dwa modele z wyższej półki w dopasowanych rozmiarach: dwa modele 6,1-calowe i dwa modele 6,7-calowe. Zarówno iPhone 14 Pro, jak i iPhone 14 Pro Max mają te same aparaty i konstrukcje, a jedyną różnicą jest fizycznie większa bateria w iPhonie 14 Pro Max.

‌iPhone 15‌ pojawi się dopiero w przyszłym roku więc jest zbyt wcześnie, aby określić jaką strategię zastosuje Apple. Na razie wiemy tylko, że firma chce ujednolicić cały asortyment wprowadzając Dynamic Island we wszystkich modelach iPhone’a 15.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx