czwartek, 25 kwietnia

Wyniki pierwszych Benchmarków nowego iPada Air pokazują, że Apple nie obniżył taktowania układu M1, aby sztucznie ograniczyć wydajność urządzenia.

Zgodnie z wynikami Geekbench 5, chip M1 w iPadzie Air piątej generacji ma taką samą częstotliwość roboczą 3,2 GHz, jak w iPadzie Pro. W związku z tym M1 iPad Air ma praktycznie identyczną wydajność jak iPad Pro M1.

iPad Air M1 ma średnie wyniki jednordzeniowe i wielordzeniowe wynoszące odpowiednio około 1700 i 7200. Te wyniki potwierdzają, że iPad Air M1 ma wydajność porównywalną z iPadem Pro M1, a jednocześnie ma około 60% do 70% wyższą wydajność procesora niż iPad Air czwartej generacji z chipem A14 Bionic.

Jak napisano w komunikacie prasowym Apple dotyczącym nowego iPada Air „przełomowy czip M1 w iPadzie Air zapewnia gigantyczny wzrost wydajności nawet najbardziej wymagającym aplikacjom i przepływom pracy, z niesamowitą energooszczędnością i całodzienną żywotnością baterii”.

Po raz pierwszy wprowadzony w MacBooku Air, 13-calowym MacBooku Pro i Macu mini w listopadzie 2020 roku chip M1 zawiera 8-rdzeniowy procesor CPU, 8-rdzeniowy procesor graficzny i 16-rdzeniowy silnik Neural Engine. Układ zapewnia nowemu iPadowi Air dostęp do 8 GB zunifikowanej pamięci RAM.

Decyzja Apple, aby nie obniżać taktowania układu M1 w iPadzie Air, jest godna uwagi, biorąc pod uwagę, że układ A15 Bionic jest przetaktowany do 2,9 GHz w iPadzie mini szóstej generacji, w porównaniu do 3,2 GHz w przypadku innych urządzeń, takich jak iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max. Obniżony czip powoduje, że iPad mini jest o około 2% do 8% wolniejszy niż modele iPhone 13.

Poza chipem M1, kluczowe funkcje nowego iPada Air obejmują ulepszony 12-megapikselowy aparat przedni z obsługą Centrum Uwagi, łączność 5G w modelach komórkowych, do 2 razy szybszy port USB-C do przesyłania danych oraz nowe opcje kolorystyczne. Zamówienia przedsprzedażowe rozpoczęły się 11 marca, a urządzenia trafią do sprzedaży od 18 marca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx