wtorek, 3 października

Zgodnie z najnowszymi plotkami, Apple nadal kontynuuje badania nad technologią czytnika linii papilarnych pod ekranem iPhone’a w celu ponownego wprowadzenia Touch ID w swoim pierwszym pełnoekranowym modelu.

Od czasu wprowadzenia Face ID w iPhonie X w 2017 roku, plany Apple dotyczące Touch ID w iPhonach był dość niejasny, a niektórzy obserwatorzy branży sugerowali, że Apple uważa Face ID za ekskluzywne rozwiązanie biometryczne typu „wszystko w jednym”.

Nie jest tajemnicą, że Apple pracuje nad systemem Touch ID przeznaczonym do ustawiania pod wyświetlaczem od co najmniej 2013 roku, na przestrzeni lat przyznając firmie kilka patentów. Jednak pomimo twierdzeń, że Touch ID pod ekranem w przyszłym iPhonie jest mało prawdopodobny, Apple zintensyfikował badania nad technologią wykrywania odcisków palców pod ekranem.

Nawet w tym tygodniu Apple otrzymał patent dotyczący Touch ID pod ekranem, który łączy krótkofalową technologię podczerwieni z optycznym systemem obrazowania, który może pełnić wiele funkcji. Najnowsza wersja ma na celu nie tylko odczytanie odcisku palca użytkownika, gdy dotyka on wyświetlacza, ale może również określić układ żył, natlenienie krwi, puls oraz obecność rękawiczek i wilgoci.

Mimo to ostatnie przewidywania dotyczące tego, kiedy Touch ID pod ekranem może zostać wprowadzony, jeśli w ogóle, zostały cofnięte. W notatce badawczej z września 2021 roku Kuo przewidział, że Apple wypuści co najmniej jeden nowy model iPhone’a ze skanerem linii papilarnych pod ekranem w drugiej połowie 2023 roku. Jednak siedem miesięcy później Kuo powiedział, że Apple raczej nie wypuści żadnych modeli iPhone’a z Touch ID pod ekranem w 2023 ani w 2024 roku.

Według zaufanych raportów, Apple przetestował skaner linii papilarnych pod ekranem dla przynajmniej niektórych modeli iPhone’a 13, ale najwyraźniej zdecydował się nie rozwijać tego pomysłu.

Sądząc po tempie rozwoju technologii pod panelem, zgodnie z planem konsultanta branżowego Rossa Younga, sugeruje to, że nową wersję Touch ID pod ekranem możemy zobaczyć najwcześniej w iPhonie w 2026 roku, prawdopodobnie w tym samym roku, w którym Apple przesunie pod wyświetlacz zarówno Face ID jak i przednią kamerę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx