poniedziałek, 4 marca

Według prognoz nowego zarządzającego funduszem hedgingowym firmy Peleton, Apple prawdopodobnie przejmie w tym roku tą firmę branży fitness.

Doroczna prognoza Deepwater Asset Management na rok 2024 sugeruje, że Apple prawdopodobnie przejmie firmę Peloton jeszcze w tym roku. Posunięcie to pomogłoby Apple ulepszyć usługę subskrypcji Fitness+ poprzez dodanie do oferty sprzętu treningowego uzupełniającego Apple Watch i istniejące oprogramowanie do śledzenia aktywności. Wchłonięcie bazy abonentów Peloton składającej się z trzech milionów użytkowników rzekomo zwiększyłoby przychody Apple z subskrypcji o około 1,7 miliarda dolarów i byłoby zgodne z ciągłymi inwestycjami Apple w zdrowie i dobre samopoczucie – twierdzi firma.

W 2022 roku firma Apple wielokrotnie pojawiała się jako potencjalny nabywca Pelotonu w obliczu ich trudności finansowych i zagrożeń dla jego modelu biznesowego. Od tego czasu sytuacja Pelotona nieco się poprawiła, a nowa prognoza Deepwater Asset Management jest pierwszą poważną informacją o powrocie do tematu przejęcia. Wciąż pozostają główne pytania dotyczące tego, dlaczego Apple miałby chcieć wziąć odpowiedzialność za kruchy model biznesowy Pelotona, a nie tylko skupić się na rozwoju Fitness+, ale wszystko jest możliwe.

Deepwater Asset Management wierzy również, że Apple wprowadzi w tym roku generatywną sztuczną inteligencję do Siri, przedstawiając ulepszonego asystenta na WWDC. Menedżer funduszu hedgingowego nie spodziewa się również, że Apple ogłosi w tym roku jakiekolwiek dodatkowe produkty podobne do Vision Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx