niedziela, 21 lipca

Jak wynika z postu na koreańskim portalu społecznościowym Naver, napisanego przez użytkownika, który ma doświadczenie w publikowaniu plotek o Apple, Apple przygotowuje się do zaprezentowania na tegorocznej WWDC nowej wersji Siri z generatywną sztuczną inteligencją i szeregiem nowych funkcji.

Według źródeł deweloperów rozmawiających z twórcą posta na Naver, Apple poczynił ostatnio postępy w integracji generatywnej sztucznej inteligencji z „Siri” przy użyciu modelu opartego na Ajax, o którym po raz pierwszy wspomniał Mark Gurman z Bloomberga w lipcu. Nowa wersja „Siri” najwyraźniej poprawia naturalne możliwości konwersacji, a także zwiększa personalizację użytkownika.

Uważa się, że nowe funkcje będą dostępne na wszystkich urządzeniach, co sugeruje, że nowa wersja „Siri” będzie umożliwi przenoszenie informacje o rozmowach między urządzeniami. Mówi się również, że będzie zawierać nową „usługę tworzenia”, która może nawiązywać do wcześniej zgłaszanych możliwości skrótów opartych na Siri, które mają być dostępne w iOS 18.

Apple rzekomo pracuje nad powiązaniami dla nowej wersji „Siri”, które umożliwią łączenie się z różnymi usługami zewnętrznymi, prawdopodobnie za pośrednictwem interfejsu API. Wreszcie raport sugeruje, że niektóre nowe funkcje sztucznej inteligencji Apple mogą się różnić w zależności od statusu usługi subskrypcji, ale nie jest jasne, jaki kształt może to przybrać.

W dzisiejszej prognozie Deepwater Asset Management podobnie stwierdzono, że Apple wprowadzi w tym roku generatywną sztuczną inteligencję do „Siri”. Konto na blogu Naver ma mieszane osiągnięcia w prognozowaniu planów Apple, ale niektóre z jego twierdzeń okazały się prawdziwe. Na przykład w marcu 2022 roku dokładnie ujawniło pewne szczegóły dotyczące iPhone’a SE trzeciej generacji, jeszcze przed wprowadzeniem tego modelu przez Apple. W październiku tego samego roku trafnie przewidziało również, że Apple opóźni premierę nowych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro aż do początku 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx