czwartek, 11 kwietnia

Wygląda na to, że Apple przygotowuje się do rebrandingu dobrze znanego Apple ID, które zamierza zmienić po prostu w „Konto Apple”. Zmiana ta może zadziać się jeszcze w tym roku informuje Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim dzisiejszym newsletterze Power On Gurman informuje, że nowy branding „Konto Apple” zacznie być używany jeszcze w tym roku zarówno w Internecie, jak i w kolejnych głównych wersjach oprogramowania Apple, takich jak iOS 18 dla iPhone’a i watchOS 11 dla Apple Watch.

Apple już określa środki dodane do Apple ID jako „saldo konta Apple”, a Gurman powiedział, że w firmie istnieje zespół ds. kont Apple. Oczekuje się, że wraz z pełnym rebrandingiem jeszcze w tym roku termin Apple ID zostanie całkowicie wycofany, ponad dwie dekady po rozpoczęciu jego używania przez firmę. Powody decyzji Apple nie są znane, ale „konto Apple” byłoby prostszym sposobem promowania marki.

Apple zaprezentuje iOS 18 i inne ważne aktualizacje oprogramowania podczas corocznej konferencji dla deweloperów WWDC w czerwcu i prawdopodobnie wtedy zostanie ogłoszona zmiana nazwy na „Konto Apple”. Aktualizacje powinny zostać udostępnione wszystkim we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx