poniedziałek, 27 maja

Według nowego raportu The Wall Street Journal Apple bada podobno sposoby na wykorzystanie kamer iPhone’a do wykrywania autyzmu dziecięcego, dążąc do wykorzystania danych z aparatu do obserwowania zachowania dziecka, które można wykorzystać do wczesnej diagnozy.

Według raportu, Apple chce móc używać kamer iPhone’a do śledzenia twarzy dziecka i obserwowania różnych zachowań twarzy, takich jak częstotliwość odwracania wzroku, jako potencjalnych czynników wykrywania autyzmu dziecinnego.

Apple utworzył partnerstwo badawcze związane z Duke University, którego nie ujawnił. Ma na celu stworzenie algorytmu, który pomoże wykryć autyzm dziecięcy, zgodnie z dokumentami i osobami zaznajomionymi z pracami. Zgodnie z dokumentami, badanie dotyczy wykorzystania aparatu iPhone’a do obserwowania, jak małe dzieci się skupiają, jak często kołyszą się w przód i w tył, oraz innych środków.

Biogen, amerykańska firma biotechnologiczna, wcześniej ogłosiła, że współpracuje z Apple w celu zbadania sposobów wykorzystania iPhone’a i Apple Watch do rozpoznawania spadku funkcji poznawczych u użytkowników lub potencjalnych objawów depresji.

Uwzględniając to i wczesne prace Apple nad wykrywaniem autyzmu dziecięcego, Journal twierdzi, że te funkcje mogą nigdy nie stać się funkcją po stronie użytkownika, ale zauważa, że Apple zainwestował w wiele badań skoncentrowanych na sercu przed wydaniem wielu powiązanych funkcji na Apple Watch.

W raporcie zauważono, że w ramach forsowania prywatności firmy Apple, firma będzie ostatecznie dążyć do uruchamiania dowolnych algorytmów, w tym do wczesnego wykrywania autyzmu dziecięcego, lokalnie na urządzeniu użytkownika, bez konieczności wysyłania jakichkolwiek zebranych danych do chmury w celu przetworzenia. Raport dodaje, że badania są wciąż na wczesnym etapie rozwoju, ale kierownictwo Apple jest entuzjastycznie nastawione do ich potencjału.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx