niedziela, 19 maja

Firma biotechnologiczna Biogen ogłosiła dziś rozpoczęcie nowego badania nad Apple Watch we współpracy z Apple, którego celem jest zbadanie roli, jaką iPhone i Apple Watch mogą odgrywać w monitorowaniu wydajności poznawczej i badaniach przesiewowych pod kątem pogorszenia się funkcji poznawczych.

Wieloletnie badanie rozpocznie się jeszcze w tym roku i obejmie zarówno młodych, jak i starzejących się dorosłych, posiadających szereg funkcji poznawczych. Celem badania jest znalezienie cyfrowych biomarkerów pomagających w monitorowaniu wydajności poznawczej w czasie i identyfikowaniu wczesnych oznak łagodnych zaburzeń poznawczych.

Łagodne upośledzenie funkcji poznawczych dotyka około 15 do 20 procent dorosłych w wieku powyżej 64 lat, a początek objawów jest często subtelny, więc może upłynąć kilka miesięcy, a nawet lat, zanim lekarz zda sobie sprawę z problemu.

„Współpracując z firmą Biogen, mamy nadzieję, że to badanie pomoże społeczności medycznej lepiej zrozumieć zdolności poznawcze danej osoby, po prostu zachęcając ją do korzystania z Apple Watch i iPhone’a – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. „Nie możemy się doczekać, kiedy dowiemy się, jaki wpływ może mieć nasza technologia na zapewnianie lepszych wyników zdrowotnych poprzez lepsze wykrywanie pogarszającego się zdrowia poznawczego”.

Badanie będzie koncentrować się na prywatności, mając na uwadze kontrolę klienta, przejrzystość i bezpieczeństwo danych. Uczestnikom zostanie zaoferowany szczegółowy formularz zgody, zawierający listę gromadzonych typów danych oraz sposobów ich wykorzystywania i udostępniania. Dane są przechowywane w postaci zaszyfrowanej i w systemach z silną kontrolą bezpieczeństwa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx