sobota, 15 czerwca

W kwietniu Apple ogłosił koniec prac nad rozwojem produktów z linii AirPort, w tym nad AirPort Express, AirPort Extreme i AirPort Time Capsule.

W tamtym momencie Apple oświadczył, że będzie sprzedawał istniejące zapasy urządzeń do ich wyczerpania. Wygląda na to, że punkt ten został osiągnięty zarówno dla AirPort Extreme, jak i 2TB AirPort Time Capsule, które zostały usunięte ze sklepu internetowego Apple.

Aktualnie nie ma już dostępnych żadnych produktów AirPort w sklepie internetowym, a produkty zniknęły również z oferty największych polskich resellerów.

Firma Apple nie zaktualizowała swoich produktów AirPort od 2012 roku (Express) i 2013 (Extreme i Time Capsule), a plotki z 2016 roku, które ostatecznie okazały prawdą sugerowały, że Apple przestał rozwijać produkt, a inżynierowie AirPort zostali przydzieleni do innych urządzeń. Zamiast własnej linii produktów AirPort, Apple oferuje teraz routery innych firm, takie jak system Wi-Fi Linksys Velop.

Stacje bazowe AirPort firmy Apple zapewniały pewne unikalne korzyści, które nie są dostępne za pośrednictwem opcji innych firm, takie jak wbudowana obsługa kopii zapasowych Time Machine w funkcji Time Capsule i AirPlay dla AirPort Express.

Mimo że urządzenia AirPort zostały wycofane, Apple planuje dostarczać serwis i części do modeli obecnej generacji przez następne pięć lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx