sobota, 15 czerwca

Jak donosi VarietyApple wynajął stosunkowo młode, amerykańskie studio-legendę: A24 do produkcji filmów dla firmy z Cupertino.

Apple podał, że podpisał wieloletnią umowę z A24, która obejmie wiele filmów, ale dalsze szczegóły nie są znane. Nie wiadomo, czy filmy wyprodukowane przez A24 zostaną wypuszczone do kin czy ograniczone do przyszłej platformy cyfrowej.

A24 odpowiada za filmy takie jak „Moonlight”, „Pokój”, „Wiedźma”, „Ex Machina”, „Lady Bird”, „Amy”, „Tajemnice Silver Lake” i wiele więcej. A24 ma już umowy z DirecTV i Amazonem i pozostaną one w mocy, nawet jeśli studio nawiązało już współpracę z Apple. A24 będzie nadal produkować i wydawać filmy poza partnerstwem z Apple.

Umowa Apple z A24 jest sygnałem, że firma z Cupertino planuje także zagłębić się w filmy i programy telewizyjne. Apple ma w swojej twórczości kilkanaście oryginalnych programów telewizyjnych, ale do tej pory podpisał kilka kontraktów filmowych.

Oczekuje się, że własne audycje telewizyjne i filmy Apple zostaną włączone do najnowszej usługi streamingowej, która może zadebiutować na początku 2019 roku. Apple może planować połączenie swojej usługi z Apple Music i usługą subskrypcji Apple News dla czasopism, a przynajmniej część treści może zostać udostępniona za darmo za pośrednictwem aplikacji telewizyjnej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx