sobota, 25 czerwca

Apple oficjalnie kończy prace nad rozwojem produktów linii AirPort, w tym AirPort Express, AirPort Extreme i AirPort Time Capsule.

„Kończymy produkcję produktów z linii Apple AirPort. Będą one dostępne do kupienia za pośrednictwem apple.com, sklepów detalicznych Apple i autoryzowanych dystrybutorów Apple do wyczerpania zapasów” – powiedział rzecznik firmy Apple dla iMore.

Apple nie zaktualizował swoich produktów AirPort od 2012 roku (Express) i 2013 roku (Extreme i Time Capsule), a pod koniec 2016 roku Bloomberg stwierdził, że Apple przestał rozwijać linię produktów AirPort, a inżynierowie AirPort zostali przydzieleni do innych produktów.

Apple podobno rozpoczął zamykanie linii AirPort od początku 2016 roku, aby „skoncentrować się” na „produktach konsumenckich, które generują większość przychodów”. Po tej wiadomościach, firma zaczęła sprzedawać routery innych firm od stycznia 2018 roku, kiedy zaczęła oferować system Wi-Fi Linksys Velop Mesh.

Stacje bazowe AirPort firmy Apple zapewniały wyjątkowe korzyści, które nie są dostępne za pośrednictwem opcji innych firm, takie jak wbudowana obsługa kopii zapasowych Time Machine w Time Capsule i AirPlay w AirPort Express.

Chociaż linia produktów AirPort zostanie wstrzymana, to Apple będzie świadczyć serwis i części dla stacji bazowych AirPort obecnej generacji przez następne pięć lat. iMore mówi, że Apple planuje również udostępnić w nadchodzących tygodniach kilka artykułów, aby pomóc klientom, którzy odchodzą z AirPort Express, Extreme i Time Capsule.

Apple planuje kontynuować sprzedaż trzech produktów AirPort w Internecie i w sklepach detalicznych do wyczerpania dostępnych zapasów. W tej chwili nie wprowadzono żadnych obniżek cen.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx