czwartek, 25 lipca

Wszyscy lubimy dobre koncepcję. No, może nie wszyscy, ale zapewne wielu z Was. I choć w większości przypadków są dalekie od realizmu, ta która pokazała się dziś jest wyjątkowo możliwa do realizacji. 

Jej tematem jest tym razem nadchodzący iPhone 6, którego filmowa koncepcja została opracowana przez projektanta Sam Beckett, który  wysłał ją serwisowi The Verge. Zgodnie z zaprezentowanymi przez Beckett wymiarami, jego koncepcja „iPhone’a Air” posiada 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1080 i 468 pikseli na cal.

Koncepcja Becketta jest 8 procent większa niż iPhone 5S i 9 procent cieńsza. Szczuplejszy profil jest zgodny z wcześniejszymi plotkami o iPhone’ie 6, które sugerowały, że Apple poprawi technologię podświetlenia ekranu w celu umożliwienia wypuszczenia cieńszego urządzenia.

Telefon jest tylko 8% większy niż istniejący iPhone 5S, wzrost ten spowodowany jest po to, aby pomieścić większy ekran. Dodatkowe miejsce mogłoby zostać uzyskane przez zmniejszenie szerokości ramek bocznych oraz odchudzenie górnej i dolnej ramki telefonu. Grubość iPhone’a Air to 7mm, co jest o 0,6 mm mniej niż jego poprzednik. Ta skromna redukcja grubości urządzenia i niewielkie zwiększenie szerokości i wysokości mogą pomóc w stworzeniu większej przestrzeni dla baterii i innych elementów.

Jak w przypadku każdej koncepcji, nie jest jasne, czy te idee i plotki zostaną zawarte w iPhone’ie 6 następnej generacji, ale film jest naprawdę bliski tego jak, jak większy iPhone mógłby wyglądać. Mówi się, że Apple rozwija dwa większe iPhone’y które ma zamiar zaprezentować w tym roku, jeden z wyświetlaczem około 4,7 cala i drugi z wyświetlaczem większym 5,5 cala.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piecioshka
piecioshka
10 lat temu

Czy ktoś potrafi zliczyć ile konceptów nowego iPhone’a się pojawiło od 5S? Ehhh… Nie lubię patrzeć na takie ładne koncepcje, a potem się zwieść kiedy nowy model będzie miał skromny design.

Andrzej Kosmala
Andrzej Kosmala
10 lat temu

Jeszcze żaden zapowiadany produkt Appla nie miał tylu spekulacji.W sumie jeżeli iPhone6 będzie jeden o formacie 4,7 to będzie wiele hałasu o nic.Drugi musi mieć przynajmniej 5,5 cala.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx