środa, 17 kwietnia

Muzyk Neil Young od kilku lat pracuje nad konkurentem dla iPoda firmy Apple, ale teraz coraz wyraźniej widać datę jego premiery.

PonoPlayer, którego cena ma wynosić 399 dolary, to cyfrowy odtwarzacz muzyczny, który ma na celu zapewnienie wysokiej jakości dźwięku, pokonując pod tym względem samego iPoda od Apple. Dźwięk opisany jest jako „mistrzostwo w jakości cyfrowej muzyki w najwyższej wierności odtwarzanego dźwięku”, która pozwala słuchaczom poczuć prawdziwe emocje i szczegóły muzyki, „na sposób w jakim nagrał ja artysta.”

Young początkowo zaprezentował plany dla wysokiej jakości odtwarzacza muzyki cyfrowej w 2012 roku, po tym jak ujawnił w wywiadzie dla AllThingsD, że omawiał format muzyczny wysokiej rozdzielczości z byłym CEO firmy Apple Steve’em Jobs’em przed jego śmiercią. Young już od lat był fanem zdefiniowania lepszego formatu plików muzycznych, ale takie formaty wymagają większych plików, które muszą być trzymane na urządzeniach.

PonoPlayer Neila Younga działa w połączeniu z rozwijaną jeszcze usługą PonoMusic, która zobowiązuje się do „znacznej poprawy sposobu dostępu do odsłuchania i rozkoszowania się ulubioną muzyką.” Sam PonoPlayer będzie dostępny z pamięcią 128GB, który zdolny będzie pomieścić od 100 do 500 albumów w wysokiej rozdzielczości.

Linia iPodów Apple zawiera kilka urządzeń, w tym nano, shuffle i classic. Większość z nich nie miała aktualizacji od ponad trzech lat. Apple wprowadził drobne zmiany kolorów niektórych urządzeń, ale wydaje się, że firma może planować wycofywanie się z kilku modeli. Wyjątkiem może być iPod Touch, który został wzbogacony o nowy wygląd w 2012 roku.

Podczas niedawnej konferencji, Tim Cook nazwał iPod upadającą kategorią dla firmy, która została zastąpiona przez bardziej popularne oferty, takie jak iPhone i iPad. „Każdy z nas już od pewnego czasu widzi, że iPod jest biznesem schyłkowym” powiedział.

PonoPlayer zostanie zaprezentowany do publicznej wiadomości za pomocą projektu w serwisie Kickstarter, który jest gotowy do zamieszczenia jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx