środa, 24 lipca

Apple zdobył aż 13 nominacji do Oscara za filmy Apple TV+ „Czas Krwawego księżyca” i „Napoleon”, podwajając tym samym swój rekord nominacji do Oscara w ciągu jednego roku.

Wyreżyserowany przez Martina Scorsese film „Czas Krwawego księżyca” jest nominowany do nagród dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Lily Gladstone), najlepszego aktora drugoplanowego (Robert De Niro), najlepszych kostiumów, najlepszej scenografii, najlepszej muzyki filmowej, najlepszej piosenki, najlepszego montażu i najlepszych zdjęć.

Scorsese otrzymał obecnie w sumie 10 nominacji do Oscara dla najlepszego reżysera, co czyni go najczęściej nominowanym żyjącym reżyserem.

Film „Napoleon”, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, otrzymał nominacje do Oscara za najlepsze kostiumy, najlepszą scenografię i najlepsze efekty wizualne.

„Czas Krwawego księżyca” będzie rywalizować z takimi filmami jak Barbie, Oppenheimer, Past Lives, Poor Things i Maestro o najlepszy film. Wcześniej był nominowany do dziewięciu nagród BAFTA i został uznany przez National Board of Review za najlepszy film roku.

Apple zdobył Oscara 2022 za film CODA i film krótkometrażowy Chłopiec, kret, lis i koń w 2023.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx