środa, 17 kwietnia

Film „CODA” z Apple TV+ zdobył nagrodę dla najlepszego filmu podczas 94. gali wręczenia Oscarów, stając się pierwszym filmem z serwisu streamingowego, który kiedykolwiek zdobył tę nagrodę.

Obsada i ekipa filmu „CODA” również zdobyła wiele Oscarów. Troy Kotsur został pierwszym głuchym aktorem płci męskiej, który zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego, podczas gdy scenarzysta i reżyser „CODA” Siân Heder wygrał w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Akcja filmu „CODA” toczy się wokół młodej kobiety o imieniu Ruby, jedynej słyszącej członkini rodziny niesłyszących. Używając języka migowego, Ruby działa jako tłumaczka dla swoich rodziców, pracując dla zmagającej się z problemami rodzinnej firmy na łodziach rybackich. Po dołączeniu do chóru w szkole średniej Ruby jest rozdarta między obowiązkami rodzinnymi a realizacją swoich marzeń.

W rolę Ruby wcieliła się Emilia Jones, a pozostali członkowie jej rodziny grani są przez Marlee Matlin, Eugenio Derbez i Troy Kotsur.

Apple nabył prawa do filmu „CODA” za 25 milionów dolarów po premierze filmu na Sundance Film Festival w 2021 roku. Film, wyprodukowany przez Vendome Pictures i Pathé, jest odtwarzany na Apple TV+ od sierpnia 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx