sobota, 26 listopada

Apple i Google udostępnili oficjalnie organom zdrowia publicznego na całym świecie nowe zasoby, które mają im pomóc tworzyć aplikacje do powiadamiania o narażeniu na kontakt z nosicielem COVID-19, w tym przykładowe interfejsy użytkownika i przykładowy kod dla iOS i Androida.

iOS 13.5 będzie zawierać nowe menu w Ustawienia> Zdrowie> Rejestrowanie Narażenia COVID-19, które wskazuje, z której aplikacji publicznej służby zdrowia korzysta użytkownik, a także pokazuje liczbę sprawdzeń narażenia użytkownika w ciągu ostatnich 14 dni.

Jeśli użytkownik był potencjalnie narażony na COVID-19, otrzyma powiadomienie push z aplikacji urzędu zdrowia publicznego.

Oto, co aplikacja może wyświetlić, gdy użytkownik zostanie pozytywnie zdiagnozowany pod kątem COVID-19:

Firmy Apple i Google udostępniły również listę wymagań, które muszą spełnić wszyscy programiści aplikacji korzystających z interfejsu API powiadomień o narażeniu:

  • aplikacje muszą być tworzone przez rządowe urzędy ds. zdrowia publicznego lub dla niego i mogą być używane wyłącznie w celu reagowania na COVID-19
  • aplikacje muszą wymagać zgody użytkowników, aby aplikacja mogła korzystać z interfejsu API
  • aplikacje muszą wymagać zgody użytkowników przed udostępnieniem pozytywnego wyniku testu organowi ds. zdrowia publicznego
  • aplikacje powinny gromadzić tylko minimalną niezbędną ilość danych i mogą wykorzystywać te dane tylko do działań związanych z reakcją COVID-19. Wszelkie inne wykorzystanie danych użytkownika, w tym ukierunkowane reklamy, jest niedozwolone.
  • aplikacje nie mogą uzyskiwać zgody na dostęp do usług lokalizacyjnych
  • korzystanie z interfejsu API będzie ograniczone do jednej aplikacji na kraj w celu promowania dużej liczby użytkowników i uniknięcia fragmentacji. Jeśli dany kraj wybrał podejście regionalne lub stanowe, Apple i Google są gotowi wspierać te organy

W zeszłym tygodniu Apple udostępnił trzecią wersję beta systemu iOS 13.5 z kodem niezbędnym do uruchamiania aplikacji zbudowanych przy użyciu interfejsu API Exposure Notifications i nadal robi wszystko aby wersja publiczna pojawiała się w połowie maja. Firma Apple wydała także pierwszą wersję beta Xcode 11.5 z nową wersją zestawu SDK dla systemu iOS zawierającego interfejs API.

Apple i Google stwierdzili, że ich interfejs API jest tylko jednym z elementów szerszych wysiłków podejmowanych przez organy zdrowia publicznego na całym świecie w celu ograniczenia pandemii, w tym testowania, tradycyjnego śledzenia kontaktów i powstrzymywania choroby.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx