sobota, 28 stycznia

W najnowszej aktualizacji aplikacji Google Drive na iPhone’a i iPada firma Google dodała nową funkcję ekranu prywatności, która umożliwia użytkownikom włączanie uwierzytelniania Face ID lub hasłem każdego otwarcia aplikacji na urządzeniu, niezależnie od globalnych ustawień bezpieczeństwa systemu.

Podobne funkcje zostały dodane do innych aplikacji iOS zawierających szczególnie wrażliwe treści, na przykład menedżerów haseł. Chodzi o to, że nawet jeśli nie zgubisz odblokowane urządzenie, to każdy kto spróbuje uruchomić aplikację Google Drive, będzie musiał przejść weryfikację Face ID lub Touch ID, aby uzyskać dostęp do plików w chmurze.

Google Drive zawiera opcje aktywacji ekranu prywatności natychmiast po każdym otwarciu lub powrocie do aplikacji z innej aplikacji lub opóźnienie żądania o 10 sekund, jedną minutę lub 10 minut, w zależności od modelu zagrożenia.

Funkcję można włączyć w aplikacji, dotykając ikony trzech pasków w lewym górnym rogu ekranu i wybierając Ekran prywatności. Zmiana ustawień przełącznika włącza opcje opóźnienia.

Google pierwotnie zaczął mówić o wprowadzeniu tej funkcji w kwietniu, ale jej wdrożenie wydaje się być opóźnione i pojawiło się to dopiero w informacjach o najnowszej aktualizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx