czwartek, 23 maja

Aplikacja WhatsApp należąca do Meta otrzymała dziś kilka nowych funkcji, wraz z globalnym wprowadzeniem nowej funkcji Społeczności.

Społeczności zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić ludziom łączenie oddzielnych grup pod jednym parasolem, zapewniając użytkownikom możliwość otrzymywania aktualizacji wysyłanych do całej społeczności, a następnie organizowania mniejszych grup dyskusyjnych na ważne tematy.

Przykładowym przypadkiem użycia mogą być rodzice szkolni tworzący nadrzędną społeczność „Szkoły”, która dzieli się na mniejsze grupy na podstawie oceny i innych czynników. WhatsApp po raz pierwszy zaczął testować Społeczności w kwietniu, a teraz stopniowo udostępniany jest na całym świecie.

Zaszyfrowana platforma czatu zyskała również ankiety na czacie, coś, co jest w fazie beta testów od marca. Użytkownicy mogą teraz zadawać pytania ankietowe, a członkowie grupy mogą wybierać spośród wstępnie zdefiniowanych odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku czatów, ankiety są szyfrowane end-to-end, co oznacza, że tylko osoby w grupie mogą zobaczyć ankietę i jej wyniki.

Ponadto w rozmowach wideo może teraz uczestniczyć do 32 uczestników, a maksymalna wielkość grupy została podwojona z 512 do 1024 użytkowników.

WhatsApp pracował nad poprawą czatu grupowego w ciągu ostatnich kilku lat, starając się nadążyć za konkurencyjnymi platformami, wprowadzając opisy grup, funkcję nadrabiania zaległości, opcję wiadomości jednokierunkowych i ochronę użytkowników, którzy są dodawani wielokrotnie do grup, które opuścili.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx