wtorek, 25 czerwca

Producent akcesoriów do inteligentnego domu, Aqara, udostępnił dziś nowe szczegóły dotyczące zbliżających się aktualizacji i wydań produktów, które dodadzą obsługę standardu Matter.

Użytkownicy Aqary po raz pierwszy uzyskają dostęp do Matter w swoich akcesoriach w grudniu 2022 roku poprzez bezprzewodową aktualizację Aqara Hub M2, pozwalającą istniejącym urządzeniom Aqara Zigbee na stanie się kompatybilne z Matter. Inne huby Aqara, w tym Hub M1S, Hub E1, Camera Hub G3 i Camera Hub G2H Pro, otrzymają podobne aktualizacje w nadchodzących miesiącach.

Aktualizacje huba trafią również do ponad 40 istniejących urządzeń Aqara Zigbee, takich jak czujnik drzwi i okien, czujnik temperatury i wilgotności i inne i połączą się z innymi urządzeniami firmy Matter. Pełną listę urządzeń, które otrzymają wsparcie Matter wraz z pierwszą falą aktualizacji można zobaczyć na stronie Aqary. Aqara twierdzi, że w przyszłości rozszerzy obsługę Matter na więcej urządzeń Zigbee, z ponad 160 istniejącymi akcesoriami w przygotowaniu.

Ponadto Aqara planuje wypuścić nową linię wieloprotokołowych urządzeń opartych na wątkach z odświeżonymi projektami na początku 2023 roku, w tym natywną obsługą Matter i bezpośrednim połączeniem z kontrolerami Matter.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx