poniedziałek, 15 lipca

Według doniesień kilku węgierskich serwisów informacyjnych Apple Pay działa nieprawidłowo na Węgrzech. Właściciele urządzeń Apple spotykają się z zaskakującymi, nieoczekiwanymi opłatami, nie dokonując zakupów.

U niektórych użytkowników naliczane są liczne błędne transakcje. Problem ten dotyczy większości banków na Węgrzech. Poszkodowani użytkownicy są wielokrotnie obciążani małymi kwotami. Jeden z użytkowników odnotował 74 błyskawiczne transakcje na łączną kwotę prawie 1500 dolarów amerykańskich pobranych z jego konta.

Węgierskie portale informacyjne donoszą, że banki są zasypywane prośbami o pomoc, a problem najprawdopodobniej leży po stronie Apple. OTP Bank na Węgrzech poinformował o „masowych, nieuzasadnionych obciążeniach” kart w kilku bankach. Sytuacja jest nadal analizowana w celu ustalenia przyczyn. Oświadczenie na stronie internetowej Raiffeisen Bank informuje, że Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu.

„Informujemy naszych klientów, że w związku z problemem technicznym u zewnętrznego partnera, karty bankowe niektórych klientów mogły zostać błędnie obciążone przez Apple App Store. Nasi współpracownicy skontaktowali się z przedstawicielami Apple, a problem jest w trakcie rozwiązywania.”

Niektóre opłaty wydają się być powiązane z wcześniej anulowanymi subskrypcjami, a niektóre kwoty odpowiadają wcześniejszym transakcjom. Część klientów zdołała zablokować karty w swoich bankach, uniemożliwiając dalsze obciążenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx