poniedziałek, 15 lipca

Plotki o odświeżeniu Apple Watch z okazji dziesiątej rocznicy urządzenia krążą już od jakiegoś czasu, a serwis 91mobiles twierdzi, że pozyskał od znawców branży rendery CAD czegoś, co może być potencjalnie „Apple Watch X” lub Apple Watch Series 10.

Strona twierdzi, że rendery przedstawiają „większy” model z 2-calowym wyświetlaczem. Obecny Apple Watch Series 9 ma wyświetlacz 1,7-calowy, a Apple Watch Ultra – 1,93 cala. Byłby to więc największy ekran w historii Apple Watch.

Mimo wszystko, jego wymiary mają wynosić około 46 x 39,7 x 11,6 mm, co czyniłoby go większym od Series 9, ale mniejszym od Ultra. Poza tym, rendery sugerują design podobny do Series 9, z Cyfrową Koroną i przyciskiem bocznym oraz kwadratowym wyświetlaczem.

Mark Gurman z Bloomberga wspomniał o znacząco przeprojektowanym „Apple Watch X”, który miałby zostać wprowadzony na rynek w 2024 lub 2025 roku, z okazji dziesiątej rocznicy urządzenia. Byłby to więc model rocznicowy lub po prostu Apple Watch Series 10. Pierwszy Apple Watch został zaprezentowany we wrześniu 2014 roku, a wydany w kwietniu 2015 roku.

Gurman powiedział, że „Apple Watch X” miałby być wyposażony w cieńszą obudowę. Dziennikarz Bloomberga wspomniał również o potencjalnym nowym systemie mocowania paska magnetycznego, chociaż na renderach nie ma na to dowodów.

Analityk rynku Apple, Ming-Chi Kuo, niedawno twierdził, że Apple Watch Series 10 będzie cieńszy i będzie miał większy ekran niż poprzednie modele. Kuo powiedział, że rozmiar ekranu w zegarkach Apple Watch następnej generacji wzrośnie z 41 mm do 45 mm i z 45 mm do 49 mm, a całość będzie zamknięta w cieńszej obudowie. Dla porównania, Apple Watch Ultra ma kopertę 49 mm.

Na razie nie wiadomo, czy rendery CAD są dokładne, ale tak czy inaczej, Apple zazwyczaj wprowadza nowe modele Apple Watcha we wrześniu, wraz z najnowszą linią iPhone’ów. W tym roku Apple planuje podobno wprowadzić monitorowanie ciśnienia krwi, a zegarek będzie w stanie wykrywać nadciśnienie tętnicze. Ponadto, mówi się, że model Apple Watch z 2024 roku będzie wyposażony w funkcję wykrywania bezdechu sennego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx