poniedziałek, 22 kwietnia

Paczkomaty zrewolucjonizowały rynek przesyłek kurierskich. Oczywiście ich popularność wiąże się również z sektorem e-commerce, który rozwija się bardzo dynamicznie. Najpopularniejszy przewoźnik jest monopolistą na rynku i wyznaczy standardy w branży i stale dostosowuje rozwiązania do potrzeb współczesnych ludzi. Z Paczkomatów korzystamy więc codziennie, wprowadzane innowacje ułatwiają życie, czy też odpowiadanie na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa sprawiają, że nadaje się i odbiera się przesyłki coraz sprawniej i szybciej.

  1. Innowacje w InPost
  2. Zdalna obsługa Paczkomatów
  3. Nowoczesne nadania

Innowacje w InPost

Jeden z najpopularniejszych polskich kurierów stale zaskakuje wprowadzanymi innowacjami. Zwiększa się również liczba Paczkomatów, ich lokalizację, a umowy na przykład z sieciami handlowymi stwarzają jeszcze większe możliwości. W efekcie nadawcy i odbiorcy mają coraz więcej możliwości, by korzystać z nowoczesnych automatów. Rozwija się również sama aplikacja InPost Mobile. Klienci chętnie korzystają z możliwości zdalnego otwierania skrytek, a obecnie mają również z tego poziomu możliwość nadawania paczek bez konieczności naklejania etykiet.

Zdalna obsługa Paczkomatów

Możliwości, jakie daje aplikacja mobilna InPostu, coraz bardziej wpływają na to, że szybko i bez zbędnych formalności można obsługiwać przesyłki. Po zdalnym otwieraniu skrytek, co w czasie pandemii jest świetnym rozwiązaniem i oczywiście powoduje, że nie musimy stać w kolejkach, przyszła pora, by poprzez naciśnięcie nadaj paczkę znacznie uprościć tę czynność. Co istotne, cała usługa jest bezetykietowa, szybka i wygodna. W każdym miejscu – gdziekolwiek jesteśmy, można bez problemu wysłać paczkę z poziomu aplikacji InPost Mobile. A to czyni z tego narzędzia niemalże centrum zarządzania wysyłkami. Nie będzie potrzeby drukowania etykiet, chodzenia na pocztę, do punktów odbioru czy też do sklepów.

Nowoczesne nadania

Dzięki szybkiem nadaniu można wysłać paczkę do innego Paczkomatu lub pod wskazany adres domowy. Wystarczy zeskanować kod QR w czytniku lub wprowadzić dane z aplikacji. Płatność za usługę odbywa się przy użyciu BLIKA, ale InPost już zapowiada, że pojawi się także możliwość płatności kartą płatniczą, Google Pay, Apple Pay lub szybkimi przelewami (pay-by-link).

Ważną zaletą nadawania paczki w aplikacji InPost Mobile jest to, że nie ma potrzeby drukować etykiety i naklejać jej na paczkę. Oczywiście ta dalej musi wpisywać się w zalecane przez przewoźnika gabaryty, które są związane z wielkością skrytek. Za pośrednictwem Paczkomatu możemy wysłać paczkę do 25 kilogramów. To najszybszy, najtańszy i najbardziej elastyczny system doręczeń.

artykuł powstał we współpracy z partnerem

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx