sobota, 20 lipca

Według najnowszego raportu 9to5Mac, który cytuje nienazwane źródła, Apple pracuje nad wprowadzeniem aplikacji Muzyka i Podcasty do Microsoft Store. Apple rzekomo testuje obecnie aplikacje muzyczną i podcasty na platformy Microsoftu w prywatnej wersji beta.

Nie wiadomo, czy aplikacje będą kompatybilne z komputerami z systemem Windows, czy też są opracowywane na konsole Microsoft Xbox. Apple wypuścił w listopadzie aplikację Apple TV, która jest kompatybilna z Xbox One, Series X i Series S, więc możliwe jest, że kolejne aplikacja Podcasty i Muzyka również będą ograniczone do konsol.

Apple może jednak planować wydanie tych aplikacji na Windowsa. Obecnie Apple nadal oferuje wersję iTunes zaprojektowaną dla komputerów z systemem Windows, ale aplikacja jest już rzadko aktualizowana, a jej interfejs wymagałby odświeżenia, ponieważ nie jest idealny do łatwego uzyskiwania dostępu do usług takich jak Apple Music i Apple TV+.

Apple odszedł z iTunes na Maca w 2019 roku wraz z wydaniem macOS Catalina, udostępniając użytkownikom osobne aplikacje Muzyka, TV i Podcasty.

W listopadzie 2019 roku Apple poszukiwał inżynierów, którzy chcą tworzyć „aplikacje multimedialne nowej generacji dla systemu Windows”, więc od jakiegoś czasu trwają prace nad ulepszonymi aplikacjami multimedialnymi dla systemu Windows. W tamtym czasie Apple powiedział, że szuka inżynierów z doświadczeniem w korzystaniu z Universal Windows Platform, które pozwala na aplikacje działające na Xbox i inne platformy Windows 10.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx