wtorek, 27 lutego

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, podczas trwającego szczytu „Never is Now” na temat antysemityzmu i mowie nienawiści (potocznie hejtu) przyjął inauguracyjną nagrodę „Odwaga dla nienawiści”. Wygłosił przy tym przemówienie, które było silnym przesłaniem dla tych, którzy chcą szerzyć nienawiść na platformie Apple.

„Mamy tylko jedną wiadomość dla tych, którzy starają się szerzyć nienawiść, podział i przemoc” – powiedział Cook. „Nie macie miejsca na naszej platformie. Nie macie tutaj domu. „

Od najwcześniejszych dni iTunes do obecnego Apple Music, zawsze broniliśmy się przed muzyką z przesłaniem białej supremacji. Czemu? Ponieważ jest to słuszne.

To technologia powinna skupiać ludzką uwagę. Powinna być optymistyczna. Wierzymy, że przyszłość powinna należeć do tych, którzy używają technologii do budowania lepszego, bardziej globalnego i pełnego nadziei świata.

Przecież historia pełna jest przykładów tego, co może się stać, gdy ludzie mający władzę, ludzie, którzy powinni mieć dobrą opinię patrzą w drugą stronę. Wierzę, że najświętszą rzeczą, którą każdy z nas otrzymuje, jest nasza możliwość osądu. Nasza moralność. Nasze własne wrodzone pragnienie oddzielenia dobra od zła. Wybór odsunięcia tej odpowiedzialności na bok w momencie próby jest grzechem. My, jako jednostki, mamy moc poznawania, odczuwania i działania i powinniśmy z nich korzystać.

Według Cook’a, pomimo tego, że Apple jest firmą technologiczną, jej pracownicy „nigdy nie zapominają”, że zaprojektowane przez nich urządzenia są stworzone przez ludzkie umysły, zbudowane ludzkimi rękami i mają na celu poprawę ludzkiego życia.

Pełen zapis wideo z tego przemówienia możecie zobaczyć i posłuchać poniżej.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx