niedziela, 21 lipca

Jak wynika z opublikowanego dzisiaj oświadczenia pełnomocnika Apple, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zarobił w 2023 roku 63,2 mln dolarów w porównaniu z 99,4 mln dolarów w 2022 roku.

Całkowite zarobki Cooka obejmowały wynagrodzenie podstawowe w wysokości 3 mln dolarów, 47 mln dolarów w nagrodach w postaci akcji, 10,7 mln dolarów w premiach uzależnionych od wyników oraz 2,5 mln dolarów w innych wynagrodzeniach, które obejmowały terminowe składki na ubezpieczenie na życie, wypłaty urlopowe, wydatki na ochronę i osobiste koszty podróży lotniczych.

Cook posiada obecnie ogółem 3 280 053 akcji Apple oraz dodatkowe 1 291 086 jednostek RSU, do których jeszcze nie nabyto uprawnień.

W 2023 roku zarząd Apple, akcjonariusze i sam Cook podjęli decyzję o obniżeniu wynagrodzenia Cooka. Jego docelowa nagroda wyniosła 49 milionów dolarów, która ostatecznie została przekroczona ze względu na wyniki Apple. Docelową kwotę kapitału własnego Cooka na rok 2024 ustalono na 50 milionów dolarów, z czego 75 procent będzie nabywane w oparciu o wyniki.\Inni członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla, w tym Luca Maestri, Kate Adams, Deirdre O’Brien i Jeff Williams, zarobili po około 27 milionów dolarów każdy, większość w formie nagród w postaci akcji.

Inni członkowie kadry kierowniczej wyższego szczebla, w tym Luca Maestri, Kate Adams, Deirdre O’Brien i Jeff Williams, zarobili średnio po około 27 milionów dolarów każdy, większość w formie nagród w postaci akcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx