wtorek, 30 maja

Po ogłoszeniu przez Apple, że Jony Ive jeszcze w tym roku odejdzie z firmy, aby założyć własną firmę projektową, pojawiło się wiele raportów spekulujących, dlaczego Ive odchodzi i jak wyglądał jego czas w Apple w ciągu ostatnich kilku lat.

The Wall Street Journal opublikował w weekend taki raport, sugerując, że po wydaniu Apple Watch i jego niepowodzeniu jako modnego dodatku, Ive był zniechęcony i chciał zrobić krok wstecz do codziennej pracy w firmie.

Raport sugeruje ponadto, że podejście Ive’a zakłócało wewnętrzną pracę, ponieważ nie pokazywał się na spotkaniach i nie oferował członkom zespołu projektowego wskazówek, których potrzebowali, szczególnie w przypadku iPhone’a X. Mówiono, że Ive jest sfrustrowany coraz większym skupieniem nad sprawami operacyjnymi zamiast na wyglądzie produktów.

Prezes Apple, Tim Cook, w e-mailu do NBC News, nazwał tę historię „absurdem” i powiedział, że wnioski wyciągnięte z raportu „nie pasują do rzeczywistości”. Z e-maila Cooka:

Ta historia jest absurdalna. Wiele raportów, a już na pewno wnioski, nie pasują do rzeczywistości. Na poziomie podstawowym pokazują brak zrozumienia, jak działa zespół projektowy i jak działa Apple. Zniekształca relacje, decyzje i wydarzenia do tego stopnia, że sami nie poznajemy firmy, którą jak twierdzi opisuje.

Zespół projektowy jest fenomenalnie utalentowany. Jak powiedział Jony, są silniejsi niż kiedykolwiek i mam całkowitą pewność, że będą się rozwijać pod przywództwem Jeffa, Evansa i Alana. Znamy prawdę i znamy niesamowite rzeczy, które są w stanie zrobić. Projekty, nad którymi pracują, wysadzą Was w powietrze.

Apple w zeszłym tygodniu powiedział, że Ive opuszcza Apple, aby założyć własną firmę LoveFrom. Apple ma być pierwszym klientem LoveFrom, a Ive powiedział, że planuje kontynuować prace nad projektami Apple.

Ive powiedział również, że zespół projektowy Apple jest „silniejszy, bardziej żywy i bardziej utalentowany” niż w jakimkolwiek innym momencie, i że ma całkowitą wiarę w przyszłe produkty Apple i zespół projektowy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx