piątek, 12 lipca

Zmiany wprowadzone w najnowszej wersji beta iOS 13, udostępnionej deweloperom sugerują, że użytkownicy będą mogli przesyłać dane między dwoma urządzeniami za pośrednictwem bezpośredniego połączenia przewodowego podczas konfigurowania nowego urządzenia lub przywracania jednego z kopii zapasowej.

W obecnej sytuacji użytkownicy systemu iOS mają dwie opcje przenoszenia zawartości z jednego urządzenia na drugie. Pierwsza wymaga od nich pobrania i zainstalowania kopii zapasowej przechowywanej na komputerze za pośrednictwem iTunes. Druga polega na skorzystaniu z iCloud i bezprzewodowym przesyłaniu danych ze starego urządzenia w pobliżu nowego, zalogowanego do tego samego Apple ID.

Jednak nowe odkrycie w iOS 13 beta zauważone przez Guilherme Rambo z 9to5Mac zawiera ikonę przypominającą iPhone’a z Face ID podłączonego do iPhone’a z Touch ID za pomocą kabla, co wskazuje, że opcja bezpośredniego transferu przewodowego będzie dostępna podczas konfigurowania urządzeń.

Ponadto powiązany fragment kodu ujawniony w wersji beta zawiera prośbę do użytkownika: „Nie odłączaj innego iPhone’a podłączonego do tego iPhone’a i podłączonego do zasilania, dopóki transfer nie zostanie zakończony”, co może być związane z użyciem bezprzewodowej maty do ładowania podczas bezpośredniego proces transferu.

Nie jest jasne, w jaki sposób takie bezpośrednie połączenie przewodowe działałoby między dwoma iPhone’ami, ponieważ Apple nie sprzedaje kabla Lightning do Lightning, który umożliwiłby takie fizyczne połączenie. Być może Apple zamierza udostępnić taki kabel, gdy jesienią iOS 13 zostanie wydany publicznie.

Inną możliwością jest to, że urządzenia z nowej linii telefonów iPhone spodziewane we wrześniu, będą miały zastąpiony port Lightning portem USB-C. Apple oferuje już kable Lightning-do-USB-C do podłączania iPhone’ów do nowszych komputerów Mac.

Według Bloomberga Apple testuje wersje tegorocznych iPhone’ów, które zawierają złącze USB-C zamiast portu Lightning. Nie wiadomo, czy ostateczne plany firmy będą obejmować przejście na USB-C, ale analityk Apple Ming-Chi Kuo uważa, że Apple utrzyma port Lightning w tegorocznej linii iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx