piątek, 27 stycznia

Chińska firma Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia nowego smartfona CC9, a wraz z nią wprowadzenia tego, co nazywa „Mimoji”. Jak można się było spodziewać, nazwy tych awatarów 3D pojawiają się i działają bardzo podobnie do Memoji Apple, pozwalając użytkownikom tworzyć i projektować własne postacie bez tułowia i wysyłać je poprzez wiadomości tekstowe.

Awatary Xiaomi są uderzająco podobne do awatarów i opcji dostosowywania oferowanych przez Apple, podobnie jak wygląd postaci jak i ich projekt wizualny. Na iPhonie użytkownicy mogą tworzyć i dostosowywać swoje Memoji, a następnie wysyłać je w postaci filmów lub naklejek w Wiadomościach i wygląda na to, że Mimoji w Xiaomi będzie działać w podobny sposób.

Memoji Apple

Oczywiście pomysł spersonalizowanych awatarów 3D istnieje już od jakiegoś czasu, a firmy takie jak Samsung i Microsoft pozwalają użytkownikom tworzyć cyfrowe wersje samych siebie na smartfonach, konsolach i innych miejscach. Z decyzją Xiaomi, by nazwać swoją wersję tego pomysłu Mimoji, inspiracja wydaje się pochodzić głównie od Apple.

To nie pierwszy raz, kiedy Xiaomi skopiował pomysł Apple. W zeszłym roku firma wprowadziła odpowiednik Animoji Apple na smartfonie Mi 8. To urządzenie również mocno przypominało wygląd iPhone’a X, z podobnym wycięciem i pionowym aparatem z dwoma obiektywami. Pojawił się również klon AirPods wydany przez Xiaomi wcześniej w 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx