czwartek, 23 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple nadal ma w planach wypuścić bardziej przystępną cenowo wersję swojego zestawu Vision Pro do końca 2025 roku. Tańsza wersja gogli Pro prawdopodobnie będzie nosiła nazwę „Apple Vision One” lub prościej „Apple Vision”.

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Gurman powtórzył, że rozumie, że Apple pracuje nad tańszą wersją swojego zestawu AR/VR, sygnalizując, że realizuje strategię dwóch produktów, tak jak ma to miejsce w przypadku oferowania standardowego iPhone’a i iPhone’a Pro.

Ponieważ uważa się, że cena Vision Pro wynosząca 3499 dolarów jest równa lub zbliżona do kosztów jego wytworzenia, Gurman spekuluje, że Apple może zastąpić podwójne wyświetlacze 4K microLED i czip M2 tańszymi alternatywnymi komponentami i wykorzystać mniejszą liczbę kamer.

Firma mogłaby również zastosować prostszą konstrukcję opaski na głowę bez zintegrowanych głośników, wymagającą od użytkowników używania AirPods do dźwięku przestrzennego. Jest jednak kilka rzeczy, w których zdaniem Gurmana Apple nie pójdzie na kompromis. To zewnętrzny ekran, nazwany EyeSight, pokazujący oczy użytkownika, a także ukrywający system śledzenia ruchu gałek ocznych i dłoni.

Według Gurmana osiągnięcie niższych kosztów materiałowych w innych obszarach, w połączeniu z usprawnionym procesem produkcyjnym, mogłoby pozwolić Apple na obniżenie ceny zestawu o kilkaset dolarów.

Plan Apple dotyczący wypuszczenia tańszej wersji zestawu słuchawkowego do obliczeń przestrzennych został po raz pierwszy zgłoszony w styczniu przez The Information i Bloomberga. Analityk branżowy Ming-Chi Kuo poinformował również, że Apple zamierza wprowadzić do końca 2025 roku dwupoziomową ofertę zestawu AR/VR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx