piątek, 12 kwietnia

Apple już opracowuje 13-calowe i 15-calowe modele MacBooka Air z czipem M3 twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. W dzisiejszym newsletterze Power On Gurman informuje, że jego zdaniem  zaktualizowane laptopy zostaną wydane w 2024 roku.

Obecny, 13-calowy MacBook Air został ogłoszony w czerwcu 2022 roku., a model 15-calowy został wprowadzony w minionym tygodniu. Oba modele są obecnie napędzane przez czip M2, wyprodukowany w oparciu o proces 5 nm firmy TSMC. Oczekuje się, że czip M3 zostanie zbudowany w procesie 3 nm TSMC, co spowoduje znaczną poprawę wydajności i efektywności energetycznej. Gurman powiedział, że czip M3 powinien mieć podobną liczbę rdzeni procesora i grafiki, jak czip M2.

Ceny większego, 15-calowego MacBooka Air zaczyna się od 7299 złotych. Podstawowa różnica w porównaniu z modelem 13-calowym to większy wyświetlacz i sześć głośników zamiast czterech. Apple twierdzi, że laptopy mają taką samą żywotność baterii i mają ten sam ogólny wygląd.

Gurman powtórzył, że trwają prace również nad nowymi modelami iMaca i 13-calowego MacBooka Pro z czipem M3. Oczekuje, że nowy iMac zostanie wprowadzony na rynek na początku przyszłego roku z podobnym wyglądem do obecnego modelu z 2020 roku, który wciąż ma czip M1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx