wtorek, 4 października

Shazam, aplikacja do rozpoznawania muzyki, jest jedną z najczęściej pobieranych darmowych aplikacji z App Store. W ciągu pierwszych kilku miesięcy pobrało ją blisko 1,5 miliona użytkowników. W listopadzie 2009 r., wprowadzono płatną aplikację Encore Shazam. Od tego czasu nowi użytkownicy mieli ograniczony limit do darmowego znakowania utworów w liczbie 5 tagów w miesiącu. Użytkownicy, którzy nabyli aplikację przed czasem pojawienia się płatnej wersji wciąż mieli prawo do nieograniczonej ilości tagowania.

Od dziś, Shazam wprowadził nieograniczony limit znakowania tagów dla wszystkich swoich użytkowników. Firma swoje przychody zamierza osiągać przede wszystkim z reklam.

Andrew Fisher, Shazam CEO powiedział:

„Shazam identyfikuje ponad 1 miliard piosenek każdego roku, za pośrednictwem naszego serwisu kupowana jest muzyka za ponad 100 milionów dolarów. Teraz, bez ograniczeń, użytkownicy mają możliwość wygodnego i łatwego zakupu piosenek, zapoznania się z tekstem piosenki, obejrzenia teledysku, udostępnienia jej w serwisie społecznościowym lub e-mailu,  a także zobaczenia m. in. informacji o koncertach i innych piosenkach artysty. Nieograniczony, bezpłatny dostęp oznacza, że Shazam stanie się częścią ich codziennego życia.”

Płatna wersja Encore Shazam oferuje teraz te same korzyści co w darmowej aplikacji, ale nie wyświetla reklam i jest wzbogacona o funkcję LyricPlay, która pozwala użytkownikom przeglądać teksty piosenek podczas odtwarzania utworu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
11 lat temu

to mi gra la la la 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx