wtorek, 21 września

Chińska policja aresztowała w Szanghaju gang pięciu osób produkujących i sprzedających na czarnym rynku podrobione iPhone’y. W przeciwieństwie do innych fałszywych iPhone’ów, które widzieliśmy te zostały wykonane przy użyciu oryginalnych części.

Serwis Bloomberg donosi, że podczas obławy zostało przejętych około 200 fałszywych iPhone’ów i zaskakująco wszystkie one zawierały szereg oryginalnych części Apple. Są przypuszczenia, że producenci oryginalnych części dla Apple robili dodatkowe partie, które następnie sprzedawali osobom trzecim na czarnym rynku.

Mimo, że telefony były podrobione, ich cena nie była dużo tańsza niż iPhone Apple:

„Koszt wykonania jednego podrabianego iPhone’a, z wykorzystaniem oryginalnych części to około 2000 juanów (230 EUR). Takie modele były potem sprzedawane na czarnym rynku oraz w internecie za około 4000 juanów (460 EUR), co jest tylko kilkaset juanów mniej niż prawdziwy iPhone. Fałszywy iPhone miał takie same funkcje jak prawdziwy, ale miał krótszy czas pracy baterii. Oficer policji mówi: To naprawdę trudne dla klientów odróżnić fałszywy telefon od prawdziwego”

Mimo, że urządzenia miały te same funkcje jak prawdziwy iPhone, nie sądzimy że był na nich zainstalowany oryginalny iOS. Jest prawdopodobne, że był to inny system operacyjny – z nakładką wyglądającą jak iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola83
jola83
9 lat temu

I jak tu odróżnić oryginalnego… 🙁 Chyba tylko kupować od operatorów.

Pik
Pik
9 lat temu

Trzeba kupować z pewnego źródła, innej rady nie ma!

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x