wtorek, 18 czerwca

Usługa subskrypcji aplikacji Setapp ogłosiła dzisiaj plany uruchomienia alternatywnego sklepu z aplikacjami dla iOS i iPadOS w 2024 roku.

Ustawa Unii Europejskiej o rynkach cyfrowych (DMA), która weszła w życie 1 listopada 2022 roku wymaga od firm „strażników” otwarcia swoich usług i platform dla innych firm i deweloperów. DMA będzie miało znaczący wpływ na platformy Apple i może spowodować, że Apple zostanie zmuszony do wprowadzenia poważnych zmian w App Store, Wiadomościach, FaceTime, Siri i nie tylko.

Oczekuje się, że Apple zostanie zmuszony do umożliwienia użytkownikom pobierania aplikacji spoza oficjalnego App Store. Metoda nazywana z angielskiego sideloadingiem umożliwiłaby klientom pobieranie aplikacji bez konieczności korzystania z App Store, co oznaczałoby, że deweloperzy nie musieliby płacić Apple od 15 do 30 procent prowizji.

Oczekuje się, że Apple planuje wdrożyć obsługę sideloadingu w iOS 17, aby spełnić nowe europejskie przepisy do przyszłego roku. Apple musi respektować zasady DMA chcąc uniknąć grzywny w wysokości nawet 20 procent swoich globalnych przychodów.

Setapp oferuje obecnie dużą kolekcję aplikacji na komputery Mac w jednej usłudze subskrypcji. Nowy sklep z aplikacjami na iOS i iPadOS zapewni użytkownikom dostęp do uniwersalnych aplikacji Setapp na innych urządzeniach, a także do szeregu nowych aplikacji w katalogu Setapp od ponad 30 deweloperów.

Użytkownicy, którzy chcą być jednymi z pierwszych, którzy wypróbują alternatywny sklep z aplikacjami Setapp, gdy tylko będzie on dostępny, mogą teraz zapisać się na listę oczekujących. Sklep będzie dostępny tylko w Unii Europejskiej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx