poniedziałek, 22 kwietnia

Założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, powiedział w tym tygodniu, że firma postawiła sobie za punkt odniesienia iPhone’a Apple’a, którego chce „dogonić i pokonać pewnego dnia”.

Podczas prezentacji swojego najnowszego flagowego składanego smartfona, Mix Fold 3, Lei wielokrotnie porównywał nowe urządzenie do iPhone’a 14 Pro Max. Nie wspomniał o celu Xiaomi, jakim jest zostanie największym na świecie sprzedawcą smartfonów, o czym po raz pierwszy wspomniał w sierpniu 2021 r.

Lei często próbuje scharakteryzować Xiaomi jako głównego rywala Apple, ale kapitalizacja rynkowa firmy wynosząca 300 miliardów dolarów blednie w porównaniu z wyceną Apple wynoszącą prawie 3 biliony dolarów. Niemniej jednak w drugim kwartale 2021 roku sprzedaż iPhonów Apple została po raz pierwszy na krótko wyprzedzona przez Xiaomi.

Xiaomi aktywnie dąży do zdobycia globalnego segmentu smartfonów z wyższej półki. W zeszłym roku Lei opisał rywalizację z Apple jako „wojnę na śmierć i życie”. Xiaomi podobno zamierza przyciągnąć więcej klientów, odróżniając się od innych głównych chińskich marek smartfonów z Androidem, które również celują w najwyższy segment telefonów zawładnięty przez Apple. Xiaomi chce koncentrować się na doświadczeniu użytkownika, a także wypełnić pustkę pozostawioną przez firmy takie jak Huawei.

Xiaomi Mix Fold 3 ma 8-calowy wyświetlacz AMOLED, aparat z 5-krotnym zoomem peryskopowym, optykę Leica, procesor Qualcomm Snapdragon drugiej generacji i ładowanie bezprzewodowe 50 W. Jego cena zaczyna się od 1240 dolarów, ale obecnie telefon jest dostępny tylko w Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx