sobota, 2 lipca
iphone_6_volume_cable_1

taśma głośności/wyciszenia iPhone’a 6

Chociaż w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy widzieliśmy mnóstwo wycieków atrap i elementów zewnętrznych iPhone’a 6 (jak chociażby dzisiejszy przedni jego panel) to do chwili obecnej nie było widać żadnego z elementów wnętrza tego urządzenia. W minionych latach, późną wiosną mogliśmy już widzieć liczne elementy elektroniki nadchodzącego iPhone’a. 

W końcu dziś serwis Apple.club.tw pokazał trzy nowe zdjęcia, które jak twierdzą ich autorzy, pokazują taśmy mocujące przyciski głośności i zasilania przyszłego iPhone’a. Zdjęcia są niestety dość słabej jakości i ciężko określić czy pochodzą z modelu 4.7-calowego czy 5.5-calowego, choć realnie bardzo przypominają części innych urządzeń Apple. Na jednym ze zdjęć widać nawet logo i numer seryjny elementu.

taśma głośności/wyciszenia iPhone'a 6

taśma głośności/wyciszenia iPhone’a 6

W przeciwieństwie do iPhone’a 5S, gdzie w jednym obszarze po lewej stronie znajdują się zarówno przyciski głośności, przycisk wyciszenia oraz górny przycisk zasilania, to te części iPhone’a 6 pokazują dwa obszary na oddzielnych elastycznych przewodach. Ta zmiana wydaje się być zgodna z twierdzeniami o większym rozmiarze iPhone’a 6 i zapowiedzianej zmianie lokalizacji przycisku zasilania z górnej krawędzi na prawą krawędź.

Pierwszy kabel, który jest pokazany z przodu i z tyłu na dwóch osobnych zdjęciach, to element zawierający przyciski głośności i przełącznik wyciszania. Wydaje się, że widać między nimi większą separację niż w odpowiedniku części z poprzednich iPhone’ów, ale nie jest jasne o ile ta odległość się zwiększyła i jak to może się przełożyć na gotowy produkt ze względu na elastyczność tych przewodów. Makiety i rysunki sugerowały wydłużenie przycisków głośności, a więc możliwe, że ta zwiększona odległość dzieląca przełącznik głośności od wyciszania jest właśnie z tym związana.

osobna elastyczna taśma iPhone'a 6 z przyciskiem zasilania

osobna elastyczna taśma iPhone’a 6 z przyciskiem zasilania

Druga taśma pokazana na zdjęciu jest mniej jasna pod względem funkcji, ale jest podobna do taśmy zawierającej przycisk zasilania. Kyle Wiens ze słynnego serwisu iFixit stwierdził, że jest nieco większa niż w poprzednich modelach.

Wiarygodność obu elementów będziemy mogli zapewne jeszcze wiele razy potwierdzić, gdyż możecie być pewni, że to dopiero początek przecieków elementów jakie zobaczymy tego lata. Produkcja iPhone’a 6 na pełną skalę powinna ruszyć już wkrótce, więc i wraz z nią szansa na nowe zdjęcia będzie coraz większa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx