czwartek, 11 sierpnia

W ubiegłym tygodniu firma Apple ogłosiła, że kończy wsparcie swojego oprogramowania do zarządzania zdjęciami Aperture i skupia się na rozwoju nowej aplikacji „Zdjęcia”, która została zaprezentowana po raz pierwszy podczas WWDC. Szczegółowych informacji na temat nowej aplikacji „Zdjęcia” wciąż pozostaje jednak niewiele, pozostawiając użytkowników Aperture z dużą niepewnością.

Serwis Ars Technica uzyskał dodatkowe informacje od przedstawiciela firmy Apple, który powiedział, że niektóre zaawansowane funkcje aplikacji Aperture zostaną przeniesione do nowej aplikacji „Zdjęcia”:

Kiedy zapytaliśmy, jakich funkcji Aperture użytkownicy mogą oczekiwać od nowej aplikacji „Zdjęcia” przedstawiciel Apple wymienił plany związane z profesjonalnymi funkcjami poza takimi jak: wyszukiwanie grafik, edycji, efektach i przede wszystkim możliwość rozszerzenia jej o dodatki firm trzecich.

Niektóre z funkcji edycyjnych zostały już przedstawione na zdjęciu Apple zaprezentowanym podczas zapowiedzi nowej aplikacji.

newphotos

kliknij aby powiększyć

Zrzut ekranu pokazuje na panel z ustawieniami Oświetlenia (ekspozycja, cienie, jasność, kontrast, czerń), Koloru (nasycenie, kontrast itp), Czerni i Bieli, Balansu Bieli i wiele więcej.

Apple obiecał, że obecni użytkownicy Aperture będą mogli importować swoje biblioteki do nowego programu OS X „Zdjęcia”. Sama aplikacja „Zdjęcia” ma zostać wydana na początku przyszłego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx