niedziela, 14 lipca

Reuters zdaje się potwierdzać krążące plotki i oczekiwania, że Apple przejdzie z tradycyjnego 30-stykowego złącza dokującego do mniejszej, 19-pinowej wersji w kolejnej generacji iPhone’a:

IPhone 5, nowa generacja iPhone’a, która trafi do sprzedaży koło października, będzie posiadać 19-pinowy port złącza na dole zamiast dotychczasowego 30-pinowego portu”, aby zwolnić miejsce dla otworu słuchawkowego przesuniętego na dół urządzenia” oznajmiły Routerowi dwa źródła znające temat.

Reuters zdaje się również potwierdzać, że gniazdo słuchawkowe nowego iPhone’a przesunie się do dolnej części urządzenia, jak pokazano poniżej:

Ten obrazek pokazuje nowe złącze dokujące oraz lokalizację gniazda słuchawkowego (z prawej) w porównaniu do sprzedawanego obecnie iPhone’a 4S (po lewej).

Reuters zauważa, że oznacza to duże możliwości dla nowych producentów akcesoriów jak i spore wyzwanie w modernizacji istniejących akcesoriów do nowego 19-pinowego złącza. Firma Apple wprowadziła 30-stykowe złącze dokowania wraz z 3 generacją iPoda w 2003 roku. Kolejne iPody, iPhone’y i iPady dostarczane były już z takim złączem. Spowodowało to duży ekosystem kompatybilnych ze sobą akcesoriów. Pierwszy raport, że Apple zastąpi dotychczasowe złącze dokowania wersją zminiaturyzowaną pojawił się w marcu 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx