sobota, 18 maja

IGills jest kolejną, wodoodporną obudową na iPhone’a, choć ta jest podobno nieco bardziej wodoodporna niż reszta. Reklamowana jest jako „inteligentny system do nurkowania”, który ma zastąpić warte tysiące złotych specjalistyczne narzędzia. I wcale nie jest mu w tym daleko.

Każdy profesjonalny nurek na pewno nie odważy się zastąpić tym urządzeniem swoich profesjonalnych narzędzi, ale może spróbować zastąpić nim kamerę, a także skorzystać z głębokościomierza w specjalnie zbudowanej aplikacji, lub cieszyć się kilkoma innymi funkcjami w niej dostępnymi.

Cena etui może niektórych lekko zdziwić, bo wyceniono je na 330 dolarów, ale za tą cenę otrzymujemy możliwość zejścia z nim pod wodę na głębokość około 40 metrów. Dodatkowo etui zaopatrzone jest w szklany obiektyw kamery i kilka przycisków przystosowanych do obsługi w rękawiczkach i służące do aktywacji wbudowanych funkcji aplikacji m.in. miernika głębokości, latarki i kilku innych.

Aplikacja wykorzystuje również iPhone’owy kompas, zapisując współrzędne GPS przed zejściem pod wodę, a następnie budując raport z nurkowania w oparciu o to co robisz. Działa to podobnie jak aplikację służące do zapisywania trasy z jazdy na rowerze czy biegania tylko pod wodą.

Fakt, gadżet nie jest tani. Ale jeśli nurkowanie jest Twoją pasją to z pewnością warto rozważyć takie rozwiązanie łączące nierozłącznego iPhone’a ze swoim hobby. Więcej szczegółów na stronie producenta.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx