poniedziałek, 22 kwietnia

 

Rosyjski haker znów się uaktywnił. Po wprowadzeniu narzędzia pozwalającego na darmowe zakupy in-app w App Store, teraz The Next Web zauważa, że haker opracował podobny mechanizm do kradzieży zakupów in-app w sklepie Mac App Store. Sposób wykorzystuje tą samą lukę, jak znalezioną wcześniej w systemie iOS.

Cóż, problem z którym Apple walczy od jakiegoś czasu w iOS teraz przeniósł się też niestety do komputerów Mac. Apple zapewnił niedawno deweloperom, że ta luka będzie usunięta w iOS 6, i zaproponował tymczasowe poprawki. Teraz Apple musi martwić się także o Mac App Store.

Czy Apple pozbędzie się tych luk z Mountain Lion’a?  To kosztuje deweloperów miliony dolarów. The Next Web zauważa, że na podstawie statystyk hakera , luka do zakupów in-app  została użyta do 8 460 017 darmowych transakcji zakupu. To naprawdę niezłe pieniądze, jeśli tylko szacunkowo przyjmiemy, że każdy dokonał zakupu za najniższą kwotę 0,99 dolarów.

Nie zaleca się stosowania tej metody. I ze względów moralnych, ale także i dlatego, że nigdy nie wiadomo, jakie kłopoty można na siebie ściągnąć jeśli Apple przechwyci informacje o tym, kto korzystał za pomocą takiego obejścia z darmowych zakupów in-app.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx