środa, 17 kwietnia

W listopadzie Apple ogłosił, że iPhony będą obsługiwać standard wiadomości RCS (Rich Communication Services) w aplikacji Wiadomości „później” w 2024 roku. Google właśnie ujawniło bardziej precyzyjny termin.

W usuniętej już sekcji odświeżonej strony internetowej Google Messages, którą zauważył serwis 9to5Google, Google informowało, że Apple wdroży RCS na iPhonie „jesienią 2024 roku”. Ta informacja sugeruje, że obsługa RCS zostanie dodana do iPhone’a wraz z systemem iOS 18, którego wersja beta powinna być dostępna w czerwcu, a finalna wersja we wrześniu. Najpóźniej obsługa zostanie dodana do iOS 18.1, który prawdopodobnie ukaże się w październiku.

Dzięki RCS w aplikacji Wiadomości spodziewać się możemy następujących ulepszeń w konwersacjach pomiędzy iPhone’ami a smartfonami z Androidem:

  • Wysyłanie zdjęć i filmów w wyższej rozdzielczości
  • Wiadomości audio
  • Wskaźniki pisania
  • Potwierdzenia przeczytania
  • Wiadomości przez Wi-Fi
  • Ulepszone czaty grupowe, w tym możliwość opuszczenia rozmowy przez użytkowników iPhone’a, w której znajdują się osoby korzystające z Androida

Wszystkie te funkcje są już dostępne w iMessage i wielu innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Telegram. Obsługa RCS na iPhonie sprawi, że zielone bańki w aplikacji Wiadomości również będą mogły z nich korzystać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx