niedziela, 3 marca

Jak donosi Indian Express, funkcjonariusze celni przechwycili około 80 iPhone’ów przemycanych na międzynarodowym lotnisku Hajdarabad w Indiach. Urządzenia obejmowały różne modele iPhone’a 12, w tym iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Aresztowano również dwóch pasażerów, którzy byli właścicielami bagażu oraz kolejną osobę podobno zamieszaną w przemyt. Przemyt niemal na pewno miał na celu uniknięcie opłaty cła za import urządzeń. Pod koniec 2017 roku cło importowe na iPhone’a w Indiach wzrosło z 10% do 15%.

Według raportu, przemycane towary miały lokalną wartość detaliczną 10 065 000 rupii (135 000 dolarów), podczas gdy urzędnicy celni skonfiskowali również 400 000 rupii (539 dolarów) w gotówce od jednego z aresztowanych przestępców.

Produkty Apple są często przedmiotem przestępczych przedsięwzięć – czy to rabunków, fałszerstw czy przemytu. Na przykład na początku 2020 roku w Hong Kongu aresztowano przemytników za próbę przemytu niezgłoszonych iPhone’ów, Apple Watch, iPadów i nie tylko – o wartości około 1 miliona dolarów. Do walki z przestępczością związaną z przemytem wkładane są wciąż wielkie siły, ale zysk jest na tyle zachęcający, aby ludzie to robili.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx