sobota, 2 marca

Firma Intel ogłosiła dziś, że zakończyła sprzedaż Apple większość swojego biznesu modemów do smartfonów za 1 miliard dolarów po uzyskaniu zgody organów nadzoru. Transakcja została po raz pierwszy ogłoszona w lipcu i obejmuje własność intelektualną, sprzęt oraz około 2200 pracowników Intela dołączających do Apple.

W ramach umowy Apple nabywa szeroką gamę patentów bezprzewodowych od Intela. Apple posiada obecnie ponad 17 000 patentów na technologie bezprzewodowe, od protokołów do standardów komórkowych po architekturę modemu i działanie modemu.

Intel zachowa możliwość opracowywania modemów do urządzeń innych niż smartfony, takich jak komputery PC, urządzenia internetowe i pojazdy autonomiczne.

W zeszłym tygodniu Intel przyznał, że sprzedał Apple swój biznes modemowy do smartfonów ze „stratą wielu miliardów dolarów”, jak wynika z dokumentów sądowych odkrytych przez Reuters. Intel dodał, że konkurencyjne praktyki licencjonowania procesorów Qualcomm, „stłumiły konkurencję” i skutecznie zmusiły go do opuszczenia rynku.

Oczekuje się, że Apple będzie używać modemów Qualcomm do swoich pierwszych iPhone’ów z obsługą 5G w przyszłym roku, w ramach sześcioletniej umowy licencyjnej między firmami. W późniejszej przyszłości wiele raportów twierdził, że Apple planuje opracować własne modemy do iPhone’ów w latach 2022-23, a ta umowa z Intelem z pewnością pomogłaby w tych staraniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] opracowuje własną technologię pasma podstawowego 5G dla przyszłych urządzeń. Firma Apple nabyła w zeszłym roku część Intela zajmującą się modemami do smartfonów aby usprawnić swoje […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx