sobota, 13 kwietnia

W piątej wersji beta systemu iOS 16 udostępnionej deweloperom Apple wprowadził wreszcie długo wyczekiwaną zmianę.

Od momentu wprowadzenia w iPhonie X tzw. notcha ikona baterii wyświetlała tylko i wyłącznie graficznie poziom jej naładowania, a poziom procentowy dało się podejrzeć wyłącznie z poziomu okna Centrum Sterowania. Wraz z iOS 16 Apple ponownie wprowadzi procentowy wskaźnik poziomu baterii na ekranie głównym, który dostępny będzie w modelach iPhone 12 i iPhone 13, z wyjątkiem 5,4-calowego ‌iPhone’a 12‌/13 mini. Jest również dostępny na iPhonie X i iPhonie XS.

Procent baterii nie był obecny na iPhone’ach, które mają Face ID ze względu na brak miejsca po obu stronach wycięcia, w którym znajdują się kamery TrueDepth. Wprowadzony wskaźnik pokazuje procent nałożony na ikonę baterii, zapewniając lepsze wyobrażenie o stanie baterii szybko spoglądając na ekran.

Procent baterii można tak jak wcześniej włączać lub wyłączać w aplikacji Ustawienia w sekcji Bateria. Funkcja procentowej baterii wydaje się być dostępna na większości iPhone’ów, które mają wycięcie, ale nie wydaje się być opcją w iPhone 12 mini, iPhone 13 mini, iPhone 11 lub iPhone XR, być może ze względu na ograniczenia przestrzenne.

Dzisiejsza, piąta wersja beta ‌iOS 16‌ jest obecnie dostępna dla deweloperów, a wersja publiczna zostanie prawdopodobnie udostępniona jutro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx