poniedziałek, 27 maja

Według wiarygodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje sprzedać w 2023 roku około 1,5 miliona sztuk swojego nadchodzącego zestawu AR/VR.

W najnowszej notatce badawczej Kuo po raz kolejny potwierdza, że Apple planuje ogłosić swój długo wyczekiwany zestaw do rzeczywistości rozszerzonej/wirtualnej podczas konferencji w styczniu 2023 roku. Oczekuje się, że pierwszy zestaw AR/VR firmy ma kosztować ponad 2000 dolarów, co czyni go na pewno produktem niszowym. W rezultacie Kuo twierdzi, że dostawy urządzenia prawdopodobnie nie przekroczą 1,5 miliona sztuk w 2023 roku.

W maju Apple zaprezentował członkom zarządu zestaw AR/VR, wskazując, że urządzenie zbliża się do końcowego etapu przed premierą. Pomimo kilkuletniej pracy nad zestawem, ostatnie problemy podczas prac rozwojowych związane z przegrzewaniem się i wydajnością opóźniły wprowadzenie produktu na rynek.

Oczekuje się, że zestaw będzie zasilany przez układ o wydajności porównywalnej z M1 Pro w 14-calowym i 16-calowym MacBooku Pro.

Zestaw będzie wyposażony w kilkanaście kamer do śledzenia ruchów dłoni, dwa wyświetlacze o ultrawysokiej rozdzielczości 8K i zaawansowaną technologię śledzenia wzroku. Rendery udostępnione w zeszłym roku przez The Information (zdjęcie powyżej) pozwoliły nam przyjrzeć się potencjalnemu projektowi zestawu słuchawkowego.

Apple już podobno pracuje nad drugą generacją swojego zestawu AR/VR. Według Kuo nowy model zestawu słuchawkowego zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2025 roku, obok tańszego i bardziej przystępnego modelu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx