środa, 4 sierpnia

Firma Apple wydała komunikat prasowy, potwierdzając, że dziś rano zamówienia wstępne na iPhone 5 sięgnęły dwóch milionów sztuk w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności. To ponad dwukrotnie więcej niż rekord ustanowiony przez poprzedni model – iPhone 4S. Apple ostrzega, że choć stara się, aby większość wstępnych zleceń została zrealizowana w dniu premiery, czyli 21 września, to „wiele” zamówień dotrze do odbiorców dopiero w październiku.

Kiedy zapoczątkowano wstępne zlecenia iPhone’a 5 w piątek, 14 września, zajęło to mniej niż godzinę aby szacunkowy czas realizacji zamówień przedłużył się do 2-3 tygodni. Taki stan iPhone 4S osiągnął w zeszłym roku dopiero po 24 godzinach od rozpoczęcia zbierania wstępnych zamówień. Jednak wszyscy obstawiali, że najnowszy iPhone 5 pobije ten rekord.

Wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu Phil Schiller powiedział, że reakcja klienta na urządzenie jest fenomenalna:

„Zamówienia wstępne na iPhone 5 pobiły poprzedni rekord ustanowiony przez iPhone’a 4S, a reakcja klientów na iPhone 5 jest fenomenalna. IPhone 5 jest już najlepszym iPhone’em, ale i najpiękniejszym produktem, jaki kiedykolwiek wykonaliśmy, więc mamy nadzieję, że klienci pokochają go tak samo jak my.”

IPhone 5 jest pierwszym iPhone’em z większym, 4-calowy wyświetlaczem, łącznością 4G LTE i procesorem Apple A6. Jest to także najcieńszy i najlżejszy iPhone jaki wydała firma Apple. IPhone 5 trafi do sklepów w Polsce już 28 września.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x