poniedziałek, 2 sierpnia

Podczas prezentacji iPhone’a 5 w zeszłym tygodniu, firma Apple obiecała, że jej nowy procesor A6 zapewni mu wydajność dwukrotnie większą niż jego poprzednikowi iPhone’owi 4S. Według pierwszych benchmarków możemy się przekonać, że iPhone 5 jest faktycznie najszybszym iPhone’em.

Według Geekbench 2, benchmarków witryny PrimateLabs, iPhone 5 działający na iOS 6 z nowym procesorem A6 osiąga łączny wynik 1601 punktów. Dla porównania, średni wynik dla iPhone’a 4S to tylko 629 punktów, a nowy iPad osiąga wynik 766 punktów. Czy nagle każde z tych urządzeń można traktować jako bardzo powolne? Przecież wcale tak nie jest. Więc jaki faktycznie będzie iPhone 5?

Cóż, w skrócie to ogromna potęga. W rzeczywistości istnieje tylko jeden smartfon, który w tej chwili jest szybszy. To Samsung Galaxy S III. Nawet HTC One X, który szczyci się procesorem quad-core NVIDIA Tegra 3, osiąga wynik gorszy od iPhone’a 5. Nowy smartfon bije również większość tabletów.

Tylko Google Nexus 7 jest szybszy – niewiele – z wynikiem 1604, natomiast czterordzeniowe tablety Asus Transformer Prime i Transformer Pad są w tyle zdobywając odpowiednio 1503 i 1465 punktów.

Benchmarki ujawniają również kilka parametrów iPhone’a 5, o których Apple nie wspominał podczas prezentacji, takich jak szybkość procesora. Chip A6 to dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.02 GHz i wspierany 1GB pamięci RAM. Dla porównania, iPhone 4S ma procesor A5 taktowany zegarem 800 MHz i tylko 512 MB pamięci RAM.

PrimateLabs ostrzegł, że istnieje szansa, że opublikowane na Geekbench wyniki mogły zostać sfałszowane, ale wierzą, że wyniki są zgodne z prawdą. Na pewno będzie można je potwierdzić już od 28 września.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x