piątek, 27 stycznia

Polska, Niemcy i Arabia Saudyjska należą do najnowszych krajów, które wdrożyły opracowane wspólnie przez Apple i Google Exposure Notification API w swoich aplikacjach do śledzenia kontaktów COVID-19 dostępnych w App Store.

Firma Apple dodała interfejs API Exposure Notification w ramach iOS 13.5 w zeszłym miesiącu. W tym czasie Apple poinformował, że 22 kraje złożyły wniosek o API i otrzymały do niego dostęp. Niektóre z innych krajów korzystających z rozwiązania Apple to Włochy, Łotwa i Szwajcaria.

Apple i Google stworzyły interfejs API, aby umożliwić iPhone’om i smartfonom z Androidem komunikację między sobą w celu śledzenia kontaktów. Jeśli zdarzy ci się znaleźć w pobliżu kogoś, kto później uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, możesz otrzymać powiadomienie i podjąć odpowiednie kroki w celu odizolowania się i jeśli to konieczne, szukania pomocy medycznej.

Interfejs API opiera się na technologii Bluetooth, który został zaprojektowany z myślą o prywatności i jest domyślnie wyłączony. Wczorajsza aktualizacja polskiej aplikacji ProteGO Safe wprowadziła oficjalne wsparcie rozwiązania stworzonego przez Apple i Google i daje możliwość włączenia śledzenia potencjalnego zagrożenia i kontaktu z osobą zarażoną.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx