wtorek, 16 sierpnia

Apple udostępnił właśnie oficjalną wersję iOS 13.5 i iPadOS 13.5, główną aktualizację, która pojawia się ponad miesiąc po premierze iOS 13.4.1 i iPadOS 13.4.1. iOS 13.5 to ważna aktualizacja związana ze zdrowiem, która oferuje wiele funkcji związanych z trwającym kryzysem zdrowia publicznego i pandemią koronawirusa.

Aktualizacje iOS i ‌‌‌iPadOS‌‌‌ 13.5 są dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, wybierz Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia. Apple wydał również iOS 12.4.7 dla starszych urządzeń, a aktualizacja wprowadza poprawki bezpieczeństwa.

Aktualizacja iOS 13.5 wprowadza interfejs API Exposure Notification stworzony przez Apple i Google, który obsługuje tworzone przez organy zdrowia publicznego aplikacje śledzące kontakty z osobami chorymi na COVID-19 w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa.

Uaktualnienie iOS 13.5 przyspiesza również przechodzenie do momentu wprowadzania kodu na urządzeniach z Face ID, gdy posiada się maseczkę na twarzy. Uaktualnienie dodaje także możliwość kontrolowania funkcji automatycznego wyróżniania kafelków w trakcie połączeń FaceTime w grupie, zawiera poprawki błędów i inne udoskonalenia.

Face ID i kod

  • Uproszczony proces odblokowywania urządzeń z Face ID, gdy użytkownik ma na twarzy maskę
  • Automatyczne wyświetlanie pola kodu po przesunięciu palcem od dolnej krawędzi ekranu (gdy użytkownik ma na twarzy maskę)
  • Możliwość korzystania z nowego procesu podczas uwierzytelniania w App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes Store i innych usługach obsługujących Face ID

Powiadomienia o narażeniu na COVID‑19

  • Interfejs programowania aplikacji Exposure Notification API, obsługujący tworzone przez organy zdrowia publicznego aplikacje śledzące kontakty z osobami chorymi na COVID-19

FaceTime

  • Opcja pozwalająca wyłączyć automatyczne powiększanie kafelka osoby mówiącej w trakcie połączenia FaceTime w grupie

Uaktualnienie zawiera także poprawki błędów i inne udoskonalenia.

  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego próba strumieniowania wideo z określonych witryn powodowała wyświetlenie czarnego ekranu
  • Usuwa problem, który mógł uniemożliwiać wczytywanie sugestii i czynności arkusza udostępniania

iOS 13.5 może być jedną z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego iOS 13, ponieważ Apple przygotowuje się już do skupienia uwagi iOS 14. Apple zaprezentuje iOS 14 już 22 czerwca, kiedy to rozpocznie się wirtualna konferencja WWDC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx